آموزش سئو سئو

آموزش سئو و افزایش رتبه سایت در سال 2020

آموزش سئو و افزایش رتبه سایت

آموزش سئو را از امروز شروع کنید…

بهینه سازی سایت فرایندی است برای بهبود جایگاه در  نتایج جستجو در موتور های جستجوگر اینترنتی است. هر چه سایت شما در جایگاه بالاتر و بهتری قرار داشته باشد کاربران بیش تری را می تواند به سمت خود جذب کند.

تاریخچه موتور های جستجو به دهه 90 میلادی بر می گردد، زمانی که اولین موتور های جستجوگر اینترنتی برای اولین بار ظهور کردند. که امروزه به یک استراتژی مهم برای بازاریابی و رشد صنعت وب تبدیل شده است.

اگر می خواهید سئو را یاد بگیرید باید برای کار های خلاقانه و فنی آماده شوید. این باعث می شود شما به یک فرد منظم و دقیق تبدیل شوید و می تواند تاثیر مستیقیمی به روی یادگیری و آموزش سئو شما داشته باشد.

شاید طراحی یک سایت اینترنتی به تنهایی کار دشواری نباشد اما ماندگاری و بدست آورن جایگاه خوب در گوگل کار بسیار دشواری است. اما چطور می توانیم در گوگل ماندگار شویم؟ چگونه می توانیم در بالاترین نتایج جستجو قرار بگیریم؟

این سوالاتی است که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید و پاسخ به آن می تواند مشکلات و سوالات زیادی را در ذهن شما حل کند. قبل از اینکه به این سوال ها پاسخ دهیم بعد نیست کمی بیش تر درباره سئو و آموزش سئو صحبت کنیم.

 

اهمیت سئو و بهینه سازی سایت

 

موتور های جستجو برای نمایش بهترین نتایج در جستجو از سئو استفاده می کنند. در واقع سئو باعث می شود گوگل سایت شما را شناسایی کند و اگر این بهینه سازی در سایت شما انجام نشده باشد سایت شما در بین میلیون ها سایت دیگر گم می شود. و هیچ شانسی برای دیده شدن نخواهد داشت.

شما می توانید انواع وب سایت را طراحی کنید اما برای دیده شدن آن نیاز به بهینه سازی سایت دارید. در واقع می توان گفت بهینه سازی سایت و سئو برای هر سایتی ضروری است و نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت.

تکنیک های سئو می تواند باعث بهبود رتبه سایت شما در موتور های جستجو شود. و رتبه بالاتر به معنای ترافیک بالاتر هست یعنی هر چه قدر ترافیک وب سایت شما بیش تر باشد نرخ تبدیل کاربر به مشتری نیز بیش تر خواهد بود.

در واقع اگر قصد دارید جزء سایت های موفق اینترنتی باشید باید به سئو مسلط باشید. آموزش سئو می تواند تاثیر بسیار زیادی در یادگیری شما داشته باشد. اما موفقیت در سئو به خود شما بستگی دارد این که چگونه سایت خود را مدیریت کنید و با استفاده از فکر و خلاقیت آن را اداره کنید.

 

آموزش سئو و افزایش رتبه سایت
آموزش و یادگیری سئو

سئو و محتوا دو دوست جدایی ناپذیر

 

به عبارتی Seo مربوط به اجزای و همچنین اجرای بهینه سایت می باشد. این مسئله فقط مربوط به اجزای فنی سایت نمی شود بلکه تمامی اجزای داخلی و خارجی آن را در بر می گیرد. یکی از مهم ترین اجزای داخلی سایت محتوا است.

محتوا پادشاه سایت شما است، پادشاهی که بر تمامی عوامل داخلی و خارجی سایت تاثیر می گذارد. اما محتوایی که در آن لینک سازی داخلی و خارجی به درستی انجام نشده باشد و یا محتوای خوبی نباشد. مانند پادشاهی است که هیچ قدرتی ندارد و نمی تواند یک کشور را اداره کند.

محتوا و Seo دو دوست جدایی ناپذیر از هم هستند و همیشه در کنار هم قرار می گیرند. محتوا بدون سئو و یا سئو بدون محتوا هیچ ارزشی ندارد. محتوای بدون سئو مانند جنگل بزرگی است اما بدون درخت.

همانطور که شما برای رشد درخت از دانه استفاده می کنید سئو نیز برای رشد نیاز به دانه دارد. دانه ی رشد سئو محتوا است. محتوا باعث می شود سئو رشد کند اما بزرگ کردن و نگهداری آن به شما بستگی دارد که چگونه از آن مراقبت کنید.

 

آموزش سئو و بهینه سازی سایت

 

سئو برگرفته از سه کلمه ی Search Engine optimization به معنای بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو می باشد. به عبارت ساده تر می توان گفت: سئو فرصتی است برای دیده شدن سایت ها. اما به نظر شما چرا امروزه سئو به یک مسئله مهم جهانی تبدیل شده است و همه می خواهند که بهترین جایگاه را در موتور های جستجو به ویژه گوگل کسب کنند؟

بعد نیست قبل از پاسخ به این سوال درباره گوگل صحبت کنیم. موتور جستجوگر اینترنتی که امروزه به بزرگ ترین وبگاه جهانی تبدیل شده است. اما وظیفه این موتور چیست؟ وظیفه گوگل رفع نیاز ها و پاسخ به نیاز های کاربران و همچنین نمایش بهترین سایت ها برای کمک به پیدا کردن هر چه سریع تر راه حل مشکلاتشان می باشد.

گوگل همیشه سعی می کند سایت هایی را که به کاربران شان اهمیت می دهند و برای آن ها ارزش قائل هستند را در اولویت نمایش در موتور های جستجو قرار دهد. گوگل با سایت هایی که سعی می کنند با استفاده از دورزدن یا فریب گوگل رتبه سایت خود را بالا ببرند به شدت برخورد می کند و همچنین جریمه های سنگینی را برای آن ها در نظر می گیرد.

 

سئو فرصتی برای دیده شدن سایت شما

 

چرا همه سعی می کنند در گوگل جایگاه خوبی کسب کنند؟ زمانی که کاربری کلمه ای را در گوگل جستجو می کند، گوگل سعی می کند بهترین نتایج را به آن نشان دهد. طبیعی است که سایت هایی که در رتبه یا جایگاه بالاتری قرار دارند شانس دیده شدن آن ها از سایت های دیگر بیش تر است.

طبق بررسی های انجام شده کاربران سعی می کنند اولوین تایج نمایش داده شده توسط گوگل را انتخاب و کلیک کنند و درصد بسیاری از کاربران اینترنتی به دنبال اولین نتایج هستند.

برخی کاربران به دنبال بهترین عنوان هستند عنوان های جذاب و تحریک کننده را انتخاب می کنند. پس اگر می خواید جزء سایت هایی باشید که کاربران انتخاب می کنند سعی کنید از عنوان های جذاب استفاده کنید تا شانس خود را برای انتخاب کاربران بیش تر کنید.

امروزه تمام کسب و کار های تازه و نوپا برای دیده شدن از Seo استفاده می کنند. سئو به شما این امکان را می دهد که در مقابل میلیون ها کاربر اینترنتی دیده شوید و اینگونه می توانید سایت خود را به تمامی مردم جهان معرفی کنید.

 1. حتی تغیرات اساسی و خیلی کوچک، از چشمان گوگل پنهان نمی ماند. و می تواند به روی رتبه سایت شما تاثیر بزارد. اگر علاقه مند به مبحث سئو هستید با مطالعه خود را بیش تر کنید. شما می توانید در گروه های پرسش و پاسخ درباره سئو نیز عضو شوید که می تواند کمک زیادی برای یادگیری سئو به شما بکند.

سئو و عوامل رتبه بندی آن

 

موتور های جستجو مانند Google، Yahoo، Bing سایت ها را بر اساس الگوریتم ها رتبه بندی می کنند. آیا می توانیم این الگوریتم ها را شناسایی کنیم؟ گوگل برای رتبه بندی و مشخص کردن جایگاه سایت ها از 200 الگوریتم استفاده می کند. شناسایی این الگوریتم ها کار بسیار دشوار و شاید غیر ممکن است اما از مهم ترین آن ها می توان به تولید محتوای باکفیت و سئو شده، سئو داخلی و خارجی، میزان بک لینک ، سرعت سایت و… نام برد.

البته لازم نیست برای آموزش سئو همه عوامل رتبه بندی سایت ها را بدانید اما می توانید با استفاده از عوامل مهم در رتبه بندی سایت ها شانس خود را برای دیده شدن سایت خود افزایش دهید.

برای اینکه بهتر با عوامل تاثیر گذار سایت ها آشنا شوید یه کاسه سوپ را تصور کنید سه جنبه مهم وجود دارد که باید آن ها را رعایت کنید.

 1. کاسه نمایانگر عوامل فنی و حرفه ای سایت می باشد اگر شما کاسه مناسبی نداشته باشید سوپ از داخل آن می ریزد.
 2. سوپ نشان دهنده محتوای وب سایت شما است که مهم ترین قسمت در سایت شما می باشد. محتوای بد مانند سوپ بسیار بد مزه است.
 3. چاشنی و یا ادویه سوپ نشان دهنده بک لینک های با کیفیت است که از سایت های دیگر دریافت می کنید. که باعث افزایش اعتبار و اقتدار سایت شما در مقابل دیگر سایت ها می شود. و آخرین ماده سئو است که سایت شما را کامل می کند.

 

اصطلاحات سئو

 

سئو داخلی (On page SEO) و سئو خارجی (Off page SEO)

سئو کلاه سفید در مقابل سئو کلاه سیاه و خاکستری

 

سئو داخلی و خارجی

سئو داخلی به تمامی عواملی گفته می شود که برای بهینه سازی عناصر داخلی سایت انجام می شود. سئو داخلی سایت نقش بسیار حیاتی را در موفقیت و ماندگاری یک سایت ایفا می کند به طور کلی سئو داخلی شامل بهینه سازی

 • برچسب های متا
 • عنوان ها
 • ساختار URL
 • بهینه سازی تصاویر
 • محتوا
 • داده های سایت
 • اندازه و سرعت سایت
 • و..

سئو خارجی

سئو خارجی به کلیه فعالیت هایی که برای افزایش رتبه سایت و همچنین دریافت نتیجه ای بهتر انجام می شود. به عبارتی سئو خارجی یا Off page SEO به تمامی فعالیت هایی که برای بهبود رتبه سایت و همچنین دیده شدن بهتر سایت می شود گفته می شود. که شامل

ایمیل مارکتینگ

لینک سازی خارجی

شبکه های اجتماعی

ارسال پیام

تولید محتوای ارزشمند

و…

 

 

 

 

Origin : beylikdüzü escort

نویسنده

webmotive

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *