آموزش وردپرس قالب وردپرس وردپرس

نحوه بررسی سرعت سایت وردپرس با GTmetrix جدید (دارای فانوس دریایی)

GTmetrix در حال حاضر توسط Lighthouse تأمین می شود ، نتایج آزمون عملکرد صفحه را ارائه می دهد که درک بهتر کاربر از سرعت بارگیری وب سایت های خود را نشان می دهد.

هر مشاغلی که بخواهد در شغل خود بماند ، داشتن یک وب سایت بارگیری سریع ضروری است. وب سایتهایی که بارگیری می شوند به سرعت بازدیدکنندگان بیشتری را حفظ می کنند و عملکرد بهتری دارند موتورهای جستجو گوگل

ما تعدادی مقاله در مورد چگونگی سرعت بخشیدن به وردپرس و رفع مشکلات سرعت صفحه وردپرس با استفاده از ابزار رایگان تست سرعت صفحه نوشته ایم.

یکی از این ابزارها GTmetrix است.

نتایج آزمون GTmetrix
گزارش جدید GTmetrix.

گزارش جدید GTmetrix طراحی شده است تا به شما کمک کند تجربه کاربر صفحه را ارزیابی کنید و به ساختار و ساختار نگاه می کند کارایی، یعنی عملکرد واقعی صفحه در مناطقی مانند بارگذاری ، تعامل و ثبات بصری برای کاربران واقعاً خوب است.

تفاوت اصلی در گزارش تازه طراحی شده این است که GTmetrix کتابخانه های PageSpeed ​​/ YSlow خود را با Lighthouse جایگزین کرده است ، ابزاری منبع باز از Google که استاندارد صنعت در داده ها و معیارهای مدرن عملکرد وب محسوب می شود.

در این پست ، موارد زیر را بررسی خواهیم کرد:

با استفاده از ابزار جدید GTmetrix

استفاده از GTmetrix برای تهیه گزارش سرعت بارگذاری سایت اولیه اما بسیار مفید است.

فقط سر به GTmetrix.com و آدرس سایت یا صفحه خود را وارد کنید ، سپس بر روی دکمه تست کلیک کنید.

تست سرعت صفحه GTmetrix
آدرس URL سایت یا صفحه ای را که می خواهید آزمایش کنید وارد کنید.

گزارش پس از چند ثانیه به طور خودکار تولید می شود.

گزارش GTmetrix.
گزارش GTmetrix.

پیش از این ، گزارش های GTmetrix به این موضوع توجه داشتند که صفحه شما برای سرعت (به عنوان مثال) به خوبی ساخته شده است ساختار) ، اما نه اینکه از نظر کاربران شما با چه سرعتی بارگیری می شود. این منجر به این می شود که سایت ها گاهی به امتیازات عالی PageSpeed ​​/ YSlow و یک زمان کاملاً بارگذاری شده آهسته دست پیدا می کنند.

امتیازهای خوب PS / YS ، زمان کاملاً بارگیری شده بد
آیا این سایت تجربه خوب یا بدی را برای کاربران فراهم می کند؟ (منبع: وبلاگ GTmetrix.)

زمان کاملاً بارگیری شده (یعنی چه مدت طول می کشد تا یک صفحه به طور کامل بارگیری شود) همچنین از آنجا که وب سایت های مدرن شروع به استفاده از استراتژی های کارآمد بارگیری صفحه (به عنوان مثال ارائه در سمت مشتری) می کنند ، به عنوان معیاری برای عملکرد سایت نیز کاربرد کمتری دارند.

گزارش جدید GTmetrix سرعت بارگذاری صفحه شما برای کاربران را نشان می دهد و چقدر خوب برای عملکرد ساخته شده است ، با استفاده از یک سیستم امتیازدهی جدید به نام GTmetrix Grade.

درجه GTmetrix.
درجه GTmetrix.

این بر اساس درجه وزنی متشکل از امتیازات عملکرد و ساختار جدید (70٪ امتیاز عملکرد + 30٪ امتیاز ساختار) و افزودن برگه های جدید ، تجسم ها ، نمودارها و بینش های عمیق تر است.

زبانه های GTmetrix.
زبانه های GTmetrix.

همانطور که قبلاً ذکر شد ، آنچه باعث تفاوت چشمگیر ابزار جدید GTmetrix با ابزار قبلی شده است میراث گزارش این است که داده های عملکرد و تجزیه و تحلیل Lighthouse (متعلق به Google) را جایگزین PageSpeed ​​/ YSlow کرده است.

این یک ارزیابی از صفحات وب متمرکز بر تجربه کاربر صفحات را فراهم می کند و زمان وقایع مختلفی را که کاربران در واقع تجربه می کنند و از آنها مراقبت می کنند ردیابی می کند ، سپس هر یک از این معیارها را در سه قسمت اصلی امتیاز می گیرد:

 • در حال بارگیری عملکرد (55٪ از نمره کل). این شامل معیارهای زیر است:
  • First Contentful Paint (15٪) – مدت زمان سپری شدن مرورگر برای نمایش اولین عناصر سایت شما را اندازه گیری می کند.
  • شاخص سرعت (15٪) – به شما نشان می دهد که مطالب صفحه شما به چه سرعت در حال مشاهده مشهور است.
  • بزرگترین رنگ محتوای (25٪) – مدت زمان بارگیری بزرگترین عنصر محتوای صفحه شما (به عنوان مثال یک تصویر برجسته یا متن عنوان) را برای بارگیری در نمای دید کاربران اندازه گیری می کند.
 • تعامل (40٪ از نمره کل).
  • Time to Interactive (15٪) – مدت زمانی را که کاربر می تواند به طور قابل اعتماد با محتوای صفحه ارتباط برقرار کند ، اندازه گیری می کند (به عنوان مثال کلیک روی لینک ها ، وارد کردن متن در قسمت های ورودی و غیره
  • زمان مسدود کردن کل (25٪) – کل زمان مسدود شدن یک صفحه توسط اسکریپت ها برای پاسخ دادن به ورودی کاربر (به عنوان مثال کلیک ماوس ، ضربه زدن روی صفحه یا فشار صفحه کلید) را در طول فرآیند بارگیری صفحه شما اندازه گیری می کند.
 • ثبات بصری (5٪ از نمره کل).
  • تغییر چیدمان تجمعی (5٪) – میزان بارگذاری طرح بندی محتوای سایت هنگام بارگذاری را اندازه گیری می کند (به عنوان مثال تبلیغات بارگذاری دیررس که با فشار دادن محتوا پس از بارگیری مجدد ، بر تجربه کاربر تأثیر منفی می گذارد).
داده های عملکرد GTmetrix Lighthouse.
GTmetrix اکنون داده های عملکرد Lighthouse را در خود جای داده است.

استفاده از Core Web Vital برای بهبود نتایج موتور جستجوی خود

GTmetrix همچنین مجموعه دیگری از معیارها را در گزارشات خود به نام نمایش می دهد وب حیات.

GTmetrix Web Vital ها.
GTmetrix Web Vital ها.

بیشتر بازدیدکنندگان سایت به این فکر نیستند که چه مدت طول می کشد تا کل سایت شما بارگیری شود ، زیرا این که چه زود می توانند با محتوای صفحه ای که شما ارائه می دهید شروع به تعامل کنند.

همانطور که در راهنمای اطلاعات این ویژگی توضیح داده شده است ،

Web Vital مجموعه کوچکی از معیارهای اصلی را نشان می دهد که نشان می دهد آیا شما یک تجربه سریع و سریع (آنچه گوگل می نامد) را به بازدیدکنندگان خود ارائه می دهید. قبل از انجام بهینه سازی های عمیق تر ، ابتدا بر این معیارهای تأثیرگذار تمرکز کنید.

Core Web Vital شامل سه معیار مختلف است (برای توضیحات مختصر به بخش قبلی مراجعه کنید):

 • بزرگترین رنگ محتوای (LCP) – GTmetrix توصیه می کند برای یک تجربه کاربری خوب LCP 1.2 ثانیه یا کمتر داشته باشید ،
 • زمان مسدود کردن کل (TBT) – GTmetrix توصیه می کند TBT 150 میلی ثانیه یا کمتر باشد.
 • تغییر چیدمان تجمعی (CLS) – GTmetrix توصیه می کند که نمره CLS 0.1 یا کمتر داشته باشد.

بنابراین Core Web Vital ها شاخص مهمی در مورد چگونگی درک بازدیدکنندگان سایت از عملکرد وب سایت شما هستند. این معیارهای کلیدی عملکرد سایت شما را به تجربه کاربر و گوگل فکر می کند که آنها به اندازه کافی مهم هستند و به عنوان یک عامل رتبه بندی SEO در نظر گرفته می شوند از مه 2021 شروع می شود.

به گفته گوگل ، Core Web Vital بر نتایج موبایل و دسک تاپ تأثیر می گذارد و نقش مهمی در تعیین یا عدم نمایش محتوای شما در Top Stories دارد.

GTmetrix ، Hummingbird و Smush

اگر از ما استفاده می کنید زرین پر، زرین بال و سر و صدا کردن برای بهینه سازی سرعت و تصاویر وردپرس ، باید اطلاعات و معیارهای Lighthouse گزارش های جدید GTmetrix را مشاهده کنید تا پس از اجرای اسکن های افزونه ما عملکرد بیشتری داشته باشند.

به این دلیل که افزونه ها و GTmetrix ما اکنون هر دو از توصیه های PageSpeed ​​Insights گوگل پیروی می کنند ، که از داده های Lighthouse گرفته شده است.

اسکن های Hummingbird و تنظیمات Smush آینه آزمایش PageSpeed ​​گوگل است و بسیاری از اصلاحات و توصیه های آن را به صورت خودکار انجام می دهد ، در حالی که GTmetrix از آخرین API Google Pagespeed Insights برای ایجاد و تدوین گزارش خود استفاده می کند.

توصیه های بهبود مرغ مگس خوار.
گزارش های GTmetrix اکنون به توصیه های بهبود Hummingbird نزدیکتر شده اند ، که براساس Google PageSpeed ​​Insights بر اساس داده های Lighthouse دنبال می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهبود توصیه های Google PageSpeed ​​Insights ، به راهنمای بهینه سازی عملکرد و این آموزشها مراجعه کنید:

آیا امتیاز کامل 100 را کسب خواهید کرد؟

من نمی خواهم پایان کار را برای شما خراب کنم ، اما احتمالاً هرگز آن 100 عالی را نخواهید گرفت!

ما تلاش کرده ایم و کشف کرده ایم که هنگام گرفتن نمره کامل در نتایج آزمون سرعت صفحه ، چالش های بسیاری وجود دارد.

در اینجا برخی از مقالاتی است که ما در مورد چالش های بهینه سازی سایت های وردپرس برای سرعت بر اساس توصیه ابزارهایی مانند GTmetrix ، Google PageSpeed ​​Insights و سایر موارد نوشتیم:

همچنین ، قطعاً سری فیلم های ما را در مورد بهبود عملکرد وردپرس بررسی کنید:

https://www.youtube.com/watch؟v=x2WSkG6-x74

امروز سایت های خود را اسکن کنید و بهینه سازی وردپرس را خوشحال کنید!