Seo چیست؟

سئو، هر چند در ظاهر کلمه ای کوچک است. اما در اعماق درون خود دارای مفاهیم بزرگی است. اگر بخوایم به معرفی سئو بپردازیم Seo در واقع برگرفته شده از سه کلمه Search Engine Optimization یا همان بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو می باشد.

اما امروزه دیگر سئو به معنای بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو نیست، بلکه به معنای بهینه سازی برای بهترین تجربه (Search Experience Optimization) جستجو است. یعنی شما باید طوری سایت خود را طراحی کنید که بتوانید بهترین تجربه را به کاربرانتان هدیه دهید.

سئو دیگر مفهوم گذشته خود را ندارد، در گذشته وب سایت ها تلاش می کردند تا سایت خود را برای گوگل و موتور های جستجو بهینه سازی کنند. اما امروزه مفهوم سئو به کلی تغیر پیدا کرده است و فقط به معنای بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو نیست بلکه بهینه سازی برای بهترین تجربه در جستجو است.

یعنی امروزه این کاربران هستند که ارزش و میزان اعتبار سایت شما را تعین می کنند، و گوگل بر اساس تجربه های مفید کاربران برای سایت شما امتیاز هایی را در نظر می گیرد.

سئو چیزی نیست که بتوان در کمترین زمان بهترین نتیجه را گرفت. چون مفهوم سئو هر لحظه در حال به روز شدن هست و هیچ کس از آینده سئو خبر ندارد که بتواند درباره آن نظری دهد.

 

چرا باید سئو را یاد بگیریم؟

 

برای پاسخ به سوال به این مثال توجه کنید، فرض کنید شما یک فروشنده هستید، و میخواهید محصولات خود را برای دیگران تبلیغ کنید تا تعداد فروش خود را بالا ببرید. از چه راهی استفاده می کنید؟

شما می توانید از راه های مختلف محصولات خود را تبلیغ کنید مثلا از طریق بیلبورد ها در سطح شهر و یا از طریق روزنامه اما آیا فکر می کنید موفق خواهی شد فروش محصولات خود را بالا ببرید؟

قطعا خیر چون شاید خیلی ها اصلا به تبلیغات محصولات شما توجه ای نکنند و از کنار آن رد شوند و یا اینکه به خاطر به وجود آمدن هر مشکلی تبلیغات شما دیده نشود. در این صورت چند برابر هزینه ای که کردید ضرر خواهی کرد.

سئو چیست؟ یادگیری اصول سئو
یادگیری اصول سئو

اهمیت سئو

 

اما شما می توانید از طریق ایترنت و یا طراحی سایت محصولات خود را به دیگران نشان دهید. اما چرا؟ طبق بررسی های انجام شده در هر ثانیه بیش از 1 میلیارد جستجو در سراسر جهان انجام می شود و این شانس دیده شدن کسب و کار شما را چند برابر می کند.

شما با استفاده از این طریق نیاز نیست هزینه ی زیادی را صرف کنید و در وقت خود هم می توانید صرفه جویی کنید. در واقع اینترنت به شما اجازه می دهد در کمترین زمان و با کمترین هزینه بیش ترین سود و فایده را ببرید.

خب شاید از خود بپرسید خب چرا باید سئو را یاد بگیریم و این چه ارتباطی با سایت و یا دیده شدن کسب و کار ها دارد؟ فراموش نکنید که شما برای اینکه بتوانید کسب و کار خود را به دیگران نشان دهید باید به یک رقابت سخت با سایت های دیگر بپردازید این رقابت همان سئو است.

همان چیزی که باعث می شود رتبه سایت شما در گوگل بیش تر و یا کمتر از سایت های دیگر باشد، و در واقع تعیین کننده نهایی سرنوشت سایت سئو است.

 

چگونه می توانیم به یک سئوکار موفق تبدیل شویم؟

 

همانطور که در مطالب بالاتر گفته شد، سئو یکی از مباحثی است که هر روز در حال به روز شدن است. Seo مسئله ای نیست که بتوان در چند روز به آن مسلط شد و نیاز به سال ها کار و تجربه دارد. اگر در این راه شکست خوردید نا امید نشوید و دوباره شروع کنید چون بلاخره یک روز موفق خواهید شد.

سایت های زیادی در اختیار شما قرار دارند که می توانید از آن ها برای یادگیری بهتر سئو استفاده کنید، اما آیا این کافی است؟ قطعا خیر چون سایت ها فقط جزئیاتی از سئو را در اختیار شما قرار می دهند اما فکر و خلاقیت در سئو به عهده شماست و هیچ کس نمی تواند این کار را برای شما انجام دهد.

ما در سایت انگیزه وب ارس سعی می کنیم بهترین محتوا را درباره سئو برای شما تولید کنیم. اگر می خواید به یک سئوکار ماهر تبدیل شوید حتما مقاله های بعدی ما را مطالعه کنید چون می تواند دید شما را نسبت به Seo تغیر دهد.

سئو چیست؟ و چه کاربردی دارد
چگونه یک سئوکار موفق باشیم؟

نتیجه

 

سئو، یکی از مباحث پیچیده در دنیای بزرگ ایترنت است که هر روز در حال به روز شدن است. اگر می خواهید به صورت جدی سئو را فرا بگیرید باید ابتدا مفهوم سئو را به صورت کامل درک کنید باید بدانید مهم ترین چیز برای گوگل کاربران هستند و گوگل بر اساس میزان رضایت مندی آن ها از وب سایت شما امتیاز هایی را برای شما در نظر می گیرد.

 

 

 

 

 

Resource: beylikdüzü escort

نویسنده

webmotive

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *